dzieci śpiewające na scenie

Festiwalem Anielskim, który zorganizowany został przez Miejsko-Gminne Centrum Kultury w Słomnikach, zakończyliśmy w gminie Słomniki obchody roku św. Michała Archanioła. Wydarzenie, odbyło się 17 grudnia na terenie zielonym przy ulicy Wolności 4 i było podsumowaniem inicjatyw artystycznych, powiązanych z postacią patrona naszej gminy, jakie przez ostatni rok przeprowadzały szkoły, przedszkola i instytucje samorządowe.

Na scenie plenerowej w pierwszej kolejności wystąpiły grupy artystyczne ze szkół oraz Centrum Kultury w Słomnikach. Podziwialiśmy umiejętności dzieci z grup warsztatowych Zumba Kids i Zumba Junior, przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Słomnikach oraz Domowego Przedszkola i Oddziałów Zerowych przy Szkole Podstawowej w Słomnikach, grupy wokalne Con Brio i Con Brio Mini, występy wokalne uczniów Zespołu Szkół w Waganowicach, Szkoły Podstawowej w Słomnikach oraz Szkoły Podstawowej w Niedźwiedziu. Na scenie zaprezentowały się również dwie grupy teatralne: uczniowie Zespołu Szkół w Smrokowie oraz uczestnicy warsztatów teatralnych prowadzonych w Centrum Kultury. Nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń skierowanych do mieszkańców gminy, które ze sceny złożył Burmistrz Paweł Knafel i Przewodniczący Rady Miejskiej Grzegorz Płażek.

Tuż po zakończonych występach artystycznych grup dziecięco-młodzieżowych na scenę wkroczyły grupy składające się z wykonawców w wieku dojrzałym. Swoje umiejętności zaprezentowała grupa taneczna UTW „Żywioły”, grupa wokalna UTW „Fantazja”, zespół ludowy Pawie Oczko oraz 3 orkiestry dęte, działające na terenie gminy Słomniki: Miejska Orkiestra Dęta „Echo” ze Słomnik, Orkiestra Dęta „Krakus” z Niedźwiedzia oraz Orkiestra Dęta OSP z Prandocina.

Występy artystyczne nie były jedyną atrakcja tego wieczoru – na terenie przy Centrum Kultury w Słomnikach odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, w którym udział wzięli wystawcy z terenu gminy Słomniki oraz gmin ościennych. Na straganach piętrzyły się bożonarodzeniowe przysmaki oraz wyjątkowe, świąteczne dekoracje i stroiki. Co istotne, również szkoły z terenu gminy: Szkoła Podstawowa w Kacicach, Zespół Szkół w Waganowicach i Szkoła Podstawowa w Niedźwiedziu, przygotowały stoiska kiermaszowe pełne ozdób i przepysznych dań przygotowanych przez dzieci, rodziców i nauczycieli.

Nie zabrakło też atrakcji dla najmłodszych: rodzinny spektakl teatralny „Świąteczna Gorączka” w wykonaniu teatru Bajaderka, warsztaty tworzenia świec świątecznych, stoisko anielskie, na którym można było dołączyć się do tworzenia anielskich skrzydeł czy spotkanie ze świętym Mikołajem to jedne z wielu, o jakich należy wspomnieć. Anielski wieczór Centrum Kultury zakończyło widowiskiem plenerowym światła i ognia „Mikołaj w ognistej krainie” w wykonaniu teatru Nam-Tara.

mgck

1
1
2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7
8
8
9
9
10
10
11
11
12
12
13
13
14
14
15
15
16
16
17
17
18
18
19
19
20
20
21
21
22
22
23
23
24
24
25
25
26
26
27
27
28
28